Kovancılar Haberleri

Kovancılar Haberleri

Yaz Kur’an Kursları eğitim semineri düzenlendi

Kovancılar ilçesinde '2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Eğitim Semineri' gerçekleştirildi. 

Keleş: Palu ve Kovancılar içme suyu sorunu çözülüyor

Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Palu ve Kovancılar içme suyu Arıtma Tesisi’nin proje süreci tamamlandığını açıkladı.

Yeşildere Köyü’nde ışkın şenliği

Birçok Hastalığa iyi geldiği söyleyen ışkının çıkarıldığı köylerden biri olan Kovancılar İlçesi’ne bağlı Yeşildere Köyü’nde adına şenlik düzenlendi.

Kılıç, çiftçilerin taleplerini dinledi

İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, Karakoçan ve Kovancılar ilçelerinde çiftçilerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Başkan Alan,  Palu ve Kovancılar belediye başkanlarını ziyaret etti 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen isimleri ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Polat, Palu-Kovancılar Hastanesinde incelemelerde bulundu

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Palu-Kovancılar devlet hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Keleş, Kovancılar'da temaslarda bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof.Dr.Erol Keleş ve beraberindeki heyet seçim çalışması doğrultusunda Kovancılar ilçesine ziyaretlerde bulundular.

Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi’nin yapımına başlandı 

Geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan Palu-Kovancılar arasındaki 150 yataklı devlet hastanesinin yapımına başlandı. 

Elazığ’ın iki ilçesine müjdeli haber!

150 yataklı Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi’nin temel atma çalışmaları başladı. 

Başkan Özdoğan’dan, yerel esnafa destek çağrısı

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, Ramazan Ayında hayırseverlerin ramazan kolilerini yerel esnaftan yapmasını isteyerek yerel esnafın ülkemizin bacasız sanayisi olduğunu söyledi.

HÜDA PAR’ın Elazığ’daki iki adayı belli oldu

HÜDA PAR 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçiminde Elazığ’ın Kovancılar İlçe Belediye Başkan adayı Metin Suiçer, Üçocak Belde Belediye Başkan Adayı Semih Adal olarak belirledi.

Yetimeli Derneği Kovancılar’da gıda kolisi dağıttı

Merkezi Avrupa`da bulunan Uluslararası kuruluşu Yetimeli Derneği Elazığ`ın Kovancılar İlçesi’nde onlarca yetim aileye gıda kolisi dağıttı.

Başkan Alan, Kaz Üretim Tesisi yetkilileri ile bir araya geldi

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Kovancılar bölgesinde üretim yapan Kaz Üretim Tesisini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı. 

Başkan Alan: Kovancılar üretim üssü olacak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Kovancılar ilçesini ziyaret ederek ilçede yapılacak Karma Organize Sanayi bölgesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gazze için yardımlar devam ediyor 

Kovancılar İlçesinde Umut Kervanı Vakfı Ve Yetimler Vakfı tarafından ortak kurulan yardım standı vatandaşların yoğun ilgisini gördü. 

Özdoğan: Esnaflarımız görmezden geliniyor

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, esnafın sorunlarını dile getirdi.

Mehmet Nuri Çolak resmi başvurusunu yaptı

Mehmet Nuri Çolak, AK Parti Kovancılar Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Demirbağ, üretim tesislerinde incelemelerde bulundu 

22, 24 ve 27. dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kovancılar’daki bir tekstil firmasında incelemelerde bulundu. 

Palu-Kovancılar Devlet Hastanesi’nin ihalesi kesinleşti 

Palu-Kovancılar 150 Yataklı Devlet Hastanesi yapım işi ihalesi kesinleşti. 

Milletvekili Keleş'in Karakoçan ve Kovancılar temasları

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Kovancılar ve Karakoçan ilçelerinde teşkilat mensupları ve vatandaşlar ile temaslarda bulundu.

Çolak, Kovancılar Belediye Başkan Aday Adayı Olduğunu Açıkladı 

Mehmet Nuri Çolak, AK Parti’den Kovancılar Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayarak seçim kampanyalarına başladıklarını ifade etti. 

Kaymakam Dilekli, fark yaratıyor

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi kaymakamlığına atandıktan bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla fark yaratan Kaymakam Mustafa Dilekli, ilçede bulunan ve Peygamber Efendimizin sahabelerinden Sultan Kubeys hazretlerininin türbesinin bakım onarımı için harekete geçti...

YRP, ilçe divan toplantılarını gerçekleştirdi 

Yeniden Refah Partisi, Karakoçan Ve Kovancılar’da Genişletilmiş İlçe Divan Toplantılarını tamamladı. Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, yapılacak olan yerel seçimlerden partilerinin başarı ile çıkacağına inandıklarını söyledi. 

Kovancılar’da Kültür Şenliği düzenlenecek 

Kovancılar Belediyesi tarafından organize edilen kültür şenliği 20 Ağustos Pazar Günü başlıyor. Belediye Başkanı Hacı Akpınar düzenlenecek olan şenliğe herkesi beklediklerini söyledi. 

Kovancılar Yeniden Refah’ta bayrak değişimi 

Yenden Refah Partisi Kovancılar İlçe Başkanlığında görev değişikliği yaşandı. Başkan Hayri Uğur bayrağı Mustafa Şahin’e devretti. 

Işıkver halk buluşmalarına Kovancılar’da başladı 

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, ilk halk buluşmasını Kovancılar ilçesinde başladı. MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, milletvekili seçimlerinin ardından ilk halk buluşmasını Kovancılar ilçesinde gerçekleştirdi. Açık alanda vatandaşlarla bir araya gelen Işıkver, daha sonra Muhtarlar, Oda Başkanları, MHP İlçe Teşkilatı, STK ve iş dünyası temsilcileriyle sorun ve beklentilerle ilgili istişarelerde bulundu. 

Başkan Özdoğan esnafı dinledi 

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, kurum müdürleri, Kovancılar Sanayi Sitesindeki esnafların işyerlerini ziyaret ederek esnafların sorunlarını dinledi. 

Köy konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu 

Kovancılar İlçesi Fahribey, Şekerci, Topağaç, Avlağı, Gülçatı, Çelebi, Taşöran ve Bağgülü Köylerinden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 06.06.2023– 21.07.2023 tarihleri arasında teslim edilecek. 

Ercan: Kovancılar, Palu Ve Beyhan’ın Atık Suları Keban Baraj Gölünü tehdit ediyor

İyi Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, seçim gezilerini sürdürüyor.

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban: Her evden bir oy istiyorum

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, ‘’ HER EVDEN BİR OY İSTİYORUM’’ kampanyasını Palu ve Kovancılar’da vatandaşlara anlattı.