Rektör Göktaş Göreve Başladı

Rektör Göktaş Göreve Başladı

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, göreve başladı. 

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

HABER: VEDAT YETİK

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünde devir teslim töreni yapıldı. 

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, eski rektör Prof. Dr.Kutbeddin Demirdağ'dan görevi devraldı. 

Törende Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, yeni Rektör Göktaş'a rektörlük cübbesini girdirdi, çiçek takdim etti. 

30 YILIM ELAZIĞ'DA GEÇTİ
Fırat Üniversitesi'nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, törende yaptığı konuşmada, Elazığ'da 5 yıl öğrencilik 25 yıl da akademisyenlik dönemi geçirdiğini belirterek,"Ben has Elazığlıyım" dedi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandığını belirten Göktaş, "Fırat Üniversitesi benim için yeni bir üniversite değil. Ben 1982 yılında öğrenci olarak geldim. Akademik hayatımın bütün derecelerini Fırat Üniversitesinde aldım. Yine Fırat Üniversitesi bursuyla İngiltere'ye gidip doktora yaptım. Döndüğümde Fırat Üniversitesinde mecburi hizmetimi tamamladım. Profesör olduktan sonra 10 yıl yine görev yaptım. O yüzden böyle bir üniversiteye rektör olarak atanmaktan gurur duyuyorum. Beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve kendilerine teklif eden ÖYK başkanımız Yekta Saraç Beye teşekkürlerimi arz ediyorum" dedi.